Gölge

VİLDAN KALAFAT
Gölge

Mutlu Köpek Oteli kurucularından Hacer ile bir sitenin forumlar aracılığı ile kedi beslemelerine ve barınak ziyaretlerine giderken tanışmıştık. O dönem ilk kedimin ciddi hastalığı ile uğraşıyordum ve bana gerçekten güvendiğim veterineri de tanıştıran ve dolayısıyla kızımız Gölge’nin hayatımıza girmesinin ilk adımını atan aslında Hacer'dir.

Yıllar sonra yine veterinerde karşılaştık ve hayatında yapmak istediği şeyi yapmaya, yani hayvanlarla zaman geçirebileceği yeni işini yapmaya başladığını öğrendim. Mutlu Köpek Oteli. 

O dönemde evde iki tekir kedimle yaşıyordum, aklımdan köpek evlat edinmek geçmiyordu, çünkü tek başına çalışan bir insan için çok zor olacaktı.

Daha sonra nişanladım, köpek konusu ikimize de cazip geliyor, ama cesaret edemiyorduk. Tekir kızlarımdan Boncuk hastalanıp yaklaşık 20 gün veterinere gidip gelirken tanıştım Gölge ile. Ormanda annesi ve kardeşleriyle yaşarken, yola çıkıp 1 aylıkken hem ön hem de arka patisinin kırılmasına sebep olan kaza sonrası hayvan sever bir kadın tarafından veterinere getirilmişti. Çok fırlamaydı, arka patisindeki aksamaya rağmen yerinde duramıyordu.

Kızım Boncuk hayatını kaybettikten 2 ay sonra hala veterinerde olan Gölge’yi evlat edinmeye karar verdik. İyi ki de vermişiz. Yaramaz, şımarık, evdeki  tekir kızımız Miniş’in baş belası, ama çok tatlı.

Nikah ve balayı dönemi yaklaştığında, kızımızı emanet edebileceğim tek bir yer vardı. Hayvan sevgisinden yüzde yüz emin olduğum Hacer'in Mutlu Köpek Oteli. Hayatı boyunca köpeklerle beraber olan ve onları çok iyi tanımak için elinden geleni yapan, her birine çocuğu gözüyle bakan başka birini düşünemezdim.

Elbette ilk ayrılık kolay olmadı, ama galiba en çok bizim için. Çünkü video ve fotoğraflara bakılırsa Gölge gayet mutluydu. Bir ara, acaba döndüğünde bizi unutmuş olur mu endişesi bile yaşadık.

Boşuna endişe etmişiz. Her ne kadar Hacer'e çok ama çok sıcak veda etmiş olsa dahi eve gelmekten çok mutlu olmuştu.

Bir sonraki ziyaretimizi beraber yapmak istediğim Mutlu Köpek Oteli, iyi ki varsın.