Kurabiye

SİMDEN ORAL
Kurabiye

'Köpeklere Fısıldayan Kadın'la tanışmadan önce kızımız Kurabiye'yi bırakmak zorunda kaldığımız sözde pansiyon/otelleri hatırlamak bile istemiyorum. Beş-altı yıl önceydi sanırım. Normalde mutlu, kaygısız ve çok uyumlu bir köpek olan Kurabiye en son böyle bir yerden geldiğinde tasmasını kemirerek koparmıştı. Bunun üzerine internetten uzun bir otel aramasına giriştim.

Aday oteller arasında Hacer Hanım'ın Mutlu Köpek Oteli de vardı. Bir pazar günü kızımızı alıp eşimle birlikte oteli görmeye gittik. Hacer Hanım bizi bahçeye aldı, önce Kurabiye ile tanıştı, gözledi, sonra oteldeki en arkadaş canlısı köpüşü çağırdı. İki köpeğin tanışmasına baktı, sorun olmadığını görünce bir kaç arkadaş daha çağırdı kızımız için. Onlar hep birlikte oyun oynarken Hacer Hanım da bize oteli anlatmaya koyuldu.

MKO özenle düşünülmüş çok güzel bir yerdi ama zaten biz Hacer Hanım'ın 'Köpeklere Fısıldayan Kadın' olduğunu fark etmiş ve doğru yere geldiğimizi anlamıştık. O günden beri de kızımızı emanet etmek için başka bir yer aklımızdan bile geçmedi.

Hacer hanım ilk yerinden ve ortağından ayrılıp Polonezköy'e taşındığında da onu tercih ettik. Çünkü Hacer Hanım Mutlu Köpek Oteli'nin ruhudur.

Köpüşler kocaman bahçede oynar, havuzda yüzer, geniş odalarında, salıncaklarında uyurlar ama Mutlu Köpek Oteli'ni benzerlerinden ayıran şey, Hacer Hanım'ın içtenlikle sevdiği köpeklerle kurduğu olağanüstü ilişkisinin yarattığı eşsiz ortamdır. Onun için başkalarına MKo'yü önerirken, 'Süper bir oteldir, ayrıca sahibi Köpeklere Fısıldayan Kadındır, ekibi de onun gibidir. Gözünüz hiç arkada kalmaz,' deriz.

Kurabiye otele gideceğini anlayınca sevincinden delirir, orada bir sürü arkadaşı var. Onlarla sosyalleştiği için de hiç saldırganlığı yoktur, insanlarla da diğer köpeklerle de gayet güzel anlaşır. Otelden dönünce öyle koşup, oynamış olur ki, iki gün uyur:) Hacer Teyzesi onun ve arkadaşlarının bir sürü güzel fotoğrafını/videosunu çeker, bize gönderir, internete koyar.

Kurabiye öyle seviyor ki, arada hiç gerek olmasa bile özlemiştir oteli, biraz oynasın, eğlensin diye gönderdiğimiz oluyor. En favori Mutlu Köpek Oteli'mizdir Hacer Hanım ve ekibinin ki :))))