Bozo

Burcu Ocak
Bozo

Mutlu Köpek Oteli ve Hacer Hanım ile Bozo yavru iken tanıştık. O gün bu gündür müdavimi olduk. Bozo otele hiç gitmeden önce, kendine güvensiz, diğer hayvanlara karşı agresif, nasıl dostluk kuracağını bilmeyen bir köpekti. Bununla ilgili sıkıntı ve üzüntü yaşıyorduk.

Otele gittiğimiz ilk gün Bozo yine etraftaki her şeye ağzı köpürene kadar havlamaya devam etti. Ama Hacer Hanım, hem bizi,  hem Bozo’yu sakinleştirdi. Ertesi gün ve sonraki günler, oğlumuzun diğer arkadaşları ile koşup oynamaya başladığını gördükçe çok mutlu olduk. Hacer ablası ona güzel oynamayı öğretti. O gün bu gündür Bozo'nun çetesi oldu, aşklar yaşadı, arkadaşları oldu ve olmaya da devam ediyor.

Şehirde yaşayan bizler için oğlumuz Mutlu Köpek Oteli sayesinde nefes alıyor, enerjisini atıyor, betondan apartman dairesinden kurtulup yeşillik, temiz hava ile sağlıklı bir ortamda olmanın tadını çıkarıyor. Sabahları erken saatte telefonum çaldığında nasıl oluyor bilmiyorum ama Muradiye ablasının onu almaya geldiğini anlıyor. O anda yaşadığı sevinci heyecanı size anlatamam. 

İyi ki varsınız. Gözümüz hiç arkada kalmadan oğlumuzu size emanet ediyoruz. Çok teşekkür ederiz.